КСИНХУА
Фармацевтски суровини
За инхибитори на полимеризација

производ

Сеопфатно претпријатие кое интегрира истражување и развој

повеќе >>

за нас

За описот на фабриката

КОМПАНИЈА (1)

што правиме

Основана во 1985 година, Њу Вenture Enterprise е со седиште воСуджоу, провинција Џиангсу.По децении на развој, таа стана сеопфатно претпријатие кое интегрира истражување и развој, производство и продажба на фармацевтски посредници иво редхемикалии.

Компанијата имадваглавните производствени бази воШанкси иЏиангкси, главно произведува и работи различни фармацевтски посредници и специјални хемикалии,nуклеозид мономерs,инхибитори на полимеризација, петрохемиски адитиви и други производи.Тие сешироко користен во фармацевтската,агрохемиски, нафта, боја, пластика, храна, третман на вода и други индустрии.Нашиот бизнис опфаќа Европа, Америка, Јапонија, Кореја, Индија и други региони.

Ние се придржуваме до принципите на чесност, доверливост, правичност и разумност и одржуваме добри кооперативни односи со клиентите.Инсистираме да бидеме насочени кон клиентите, обезбедувајќи висококвалитетни и ефикасни услуги за да ги задоволиме потребите и очекувањата на клиентите.

повеќе >>
научи повеќе

Нашите билтени, најновите информации за нашите производи, новости и специјални понуди.

Кликнете за прирачник
 • Компанијата воведува голем број таленти, истражува проекти и е одговорна за клиентите

  ПЕРСОНЕЛ

  Компанијата воведува голем број таленти, истражува проекти и е одговорна за клиентите

 • Професионален истражувачки проект тим за различни потреби на клиентите

  ИСТРАЖУВАЊЕ

  Професионален истражувачки проект тим за различни потреби на клиентите

 • Режим на трансформација на нова технологија, истражувајте производи со висок квалитет

  ТЕХНОЛОГИЈА

  Режим на трансформација на нова технологија, истражувајте производи со висок квалитет

логото

апликација

Да станете фармацевтско и хемиско претпријатие од светска класа

 • Започна во 1985 година

  Започна во

 • Зафаќа површина од квадратни метри 100000

  Зафаќа површина од квадратни метри

 • Број на вработени 580

  Број на вработени

 • Центар за истражување и развој 2

  Центар за истражување и развој

 • Производна база 2

  Производна база

Вести

Изградете меѓународен бренд и постигнете ја иднината на човештвото

news_img

Групи на компании

Групи на компании Март е сезона полна со виталност и енергија, бидејќи земјата се буди и оживува со нов раст и расцут.Во оваа прекрасна сезона, нашата компанија ќе одржи уникатен тим-билдинг ак...

Разноврсна хемикалија - Бутил акрилат

Бутил акрилат, како разноврсна хемикалија, наоѓа широка примена во премази, лепила, полимери, влакна и премази, играјќи значајна улога во различни индустрии.Индустрија на облоги: Бутил акрилат е најчесто користена компонента во премази, особено во премази на база на вода.Служи како...
повеќе >>

Воведување на 2-хидроксиетил метакрилат (HEMA): разновидна хемикалија за различни апликации

Во областа на хемиските иновации, 2-хидроксиетил метакрилат (HEMA) се појавува како повеќеслојно соединение, нудејќи спектар на апликации во различни индустрии.Ајде да истражуваме во сеопфатниот профил на оваа разновидна хемикалија: англиски Na...
повеќе >>